TE Connectivity AMP Connectors CGAT-39/13-0-STK
CGAT-39/13-0-STK picture photo
Mfg. Part Number
CGAT-39/13-0-STK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK 4FT STICK
Datasheet Download
CGAT-39/13-0-STK.pdf
Availability of CGAT-39/13-0-STK
QUANTITY
CGAT-39/13-0-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of CGAT-39/13-0-STK
Internal Part NumberEIS-CGAT-39/13-0-STK
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesCGAT
TypeTubing, Semi-Flexible
Shrinkage Ratio3 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied1.535" (39.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.512" (13.0mm)
Recovered Wall Thickness0.083" (2.11mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined, Flame Retardant
ColorBlack
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGAT-39/13-0-STK
Related LinksCGAT-39/, CGAT-39/13-0-STK Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CGAT-39/13-0-STK Details Description
Related parts for CGAT-39/13-0-STK
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 18-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
ANT PHANTOM UHF 410-430 NMO WHT datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf