Cree Inc. CGHV14250F-TB
CGHV14250F-TB picture photo
Mfg. Part Number
CGHV14250F-TB
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
TEST FIXTURE FOR CGHV14250
Datasheet Download
CGHV14250F-TB.pdf
Availability of CGHV14250F-TB
QUANTITY
CGHV14250F-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGHV14250F-TB
Internal Part NumberEIS-CGHV14250F-TB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeFET
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
For Use With/Related ProductsCGHV14250
Supplied ContentsPartially Populated Board - Main IC Not Included
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGHV14250F-TB
Related LinksCGHV14, CGHV14250F-TB Datasheet, Cree Inc. Distributor
CGHV14250F-TB Details Description
Related parts for CGHV14250F-TB
DIAC 28-36V 2A DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
TRUNK CABLE 2TPR CORD 15/18AWG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
1.25MM M HSG 6POS SMT datasheet.pdf