TDK Corporation CGJ3E2C0G1H220J080AA
CGJ3E2C0G1H220J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G1H220J080AA
Brief Description
CAP CER 22PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G1H220J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G1H220J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G1H220J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G1H220J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G1H220J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G1H220J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G1, CGJ3E2C0G1H220J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G1H220J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G1H220J080AA
IC OPAMP GP 85KHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM DC3W-NC datasheet.pdf
RELAY SSR 400VDC/10A 4-32VDC datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.97K OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
CABLE 5COND 12AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 405.84 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD RTC2 datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 10 V datasheet.pdf