TDK Corporation CGJ3E2C0G1H332J080AA
CGJ3E2C0G1H332J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G1H332J080AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G1H332J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G1H332J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G1H332J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G1H332J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G1H332J080AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G1H332J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G1, CGJ3E2C0G1H332J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G1H332J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G1H332J080AA
MINI PV CTW 75AU 28-32 AWG datasheet.pdf
CAP CER 390PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
DAUGHTERBOARD 3PIN I/O MOBO datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.118" (3.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 33POS GOLD datasheet.pdf