TDK Corporation CGJ3E2C0G1H470J080AA
CGJ3E2C0G1H470J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2C0G1H470J080AA
Brief Description
CAP CER 47PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGJ3E2C0G1H470J080AA.pdf
Availability of CGJ3E2C0G1H470J080AA
QUANTITY
CGJ3E2C0G1H470J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2C0G1H470J080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2C0G1H470J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2C0G1H470J080AA
Related LinksCGJ3E2C0G1, CGJ3E2C0G1H470J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2C0G1H470J080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2C0G1H470J080AA
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .250 1POS NATRL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 17POS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROBE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE HOUSING FOR PCB CONNECTORS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 19V 65W datasheet.pdf