TDK Corporation CGJ3E2X7R1A105K080AA
CGJ3E2X7R1A105K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E2X7R1A105K080AA
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Datasheet Download
CGJ3E2X7R1A105K080AA.pdf
Availability of CGJ3E2X7R1A105K080AA
QUANTITY
CGJ3E2X7R1A105K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E2X7R1A105K080AA
Internal Part NumberEIS-CGJ3E2X7R1A105K080AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E2X7R1A105K080AA
Related LinksCGJ3E2X7R1, CGJ3E2X7R1A105K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E2X7R1A105K080AA Details Description
Related parts for CGJ3E2X7R1A105K080AA
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 27.7KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 565MA 300 MOHM datasheet.pdf
CIRCULAR CONN W/HARAX M12 L 3 F datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
37P STRAIN RELIEF IDC datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 450V SCREW datasheet.pdf