TDK Corporation CGJ3E3X7R1C684K080AB
CGJ3E3X7R1C684K080AB picture photo
Mfg. Part Number
CGJ3E3X7R1C684K080AB
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0603
Datasheet Download
CGJ3E3X7R1C684K080AB.pdf
Availability of CGJ3E3X7R1C684K080AB
QUANTITY
CGJ3E3X7R1C684K080AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ3E3X7R1C684K080AB
Internal Part NumberEIS-CGJ3E3X7R1C684K080AB
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ3E3X7R1C684K080AB
Related LinksCGJ3E3X7R1, CGJ3E3X7R1C684K080AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ3E3X7R1C684K080AB Details Description
Related parts for CGJ3E3X7R1C684K080AB
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PHOTOINTERUPTER TRANSMISSIVE datasheet.pdf
AC REACTOR 5.5 TO 7.5KW 400V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 25.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTOR NTC 5K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf