TDK Corporation CGJ4C2C0G1H222J060AA
CGJ4C2C0G1H222J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G1H222J060AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G1H222J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G1H222J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G1H222J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G1H222J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G1H222J060AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G1H222J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G1, CGJ4C2C0G1H222J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G1H222J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G1H222J060AA
IC NVSRAM 4MBIT 70NS 34LPM datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
RA REC PWRBLADE F/G datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 30POS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 15POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IND CM 500 UH 16A BIG FOOT datasheet.pdf