TDK Corporation CGJ4C2C0G2A122J060AA
CGJ4C2C0G2A122J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G2A122J060AA
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G2A122J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G2A122J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G2A122J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G2A122J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G2A122J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G2A122J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G2, CGJ4C2C0G2A122J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G2A122J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G2A122J060AA
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 740UF 75V AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 8A TO263AB datasheet.pdf
ZUB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf