TDK Corporation CGJ4C2C0G2A181J060AA
CGJ4C2C0G2A181J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G2A181J060AA
Brief Description
CAP CER 180PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G2A181J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G2A181J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G2A181J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G2A181J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G2A181J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G2A181J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G2, CGJ4C2C0G2A181J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G2A181J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G2A181J060AA
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
7.2MM GUIDE PIN 18.3MM L datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 4SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 25MM RED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf