Vishay/Dale TNPW1206612RBEEA
TNPW1206612RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206612RBEEA
Brief Description
RES SMD 612 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206612RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206612RBEEA
QUANTITY
TNPW1206612RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206612RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206612RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)612
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206612RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206612RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206612RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206612RBEEA
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC datasheet.pdf
KIT DEMO FOR CC2480 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 1.5GBIT 130VFBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 480UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
TXRX CWDM 1511NM BLUE 8CH SFP datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 6A 2.5KV FAST REC datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf