TDK Corporation CGJ4C2C0G2A681J060AA
CGJ4C2C0G2A681J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G2A681J060AA
Brief Description
CAP CER 680PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G2A681J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G2A681J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G2A681J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G2A681J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G2A681J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G2A681J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G2, CGJ4C2C0G2A681J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G2A681J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G2A681J060AA
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 202MW SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 36POS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
NGR MONITOR TEST RESISTOR 100 KO datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf