TDK Corporation CGJ4C3C0G2D821J060AA
CGJ4C3C0G2D821J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C3C0G2D821J060AA
Brief Description
CAP CER 820PF 200V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C3C0G2D821J060AA.pdf
Availability of CGJ4C3C0G2D821J060AA
QUANTITY
CGJ4C3C0G2D821J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C3C0G2D821J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C3C0G2D821J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C3C0G2D821J060AA
Related LinksCGJ4C3C0G2, CGJ4C3C0G2D821J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C3C0G2D821J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C3C0G2D821J060AA
IC POT DIG QUAD 100K 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE HOLDER FEU F'GRIP 6.3X32MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf