TDK Corporation CGJ4J3X7R2D223K125AA
CGJ4J3X7R2D223K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J3X7R2D223K125AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J3X7R2D223K125AA.pdf
Availability of CGJ4J3X7R2D223K125AA
QUANTITY
CGJ4J3X7R2D223K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J3X7R2D223K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J3X7R2D223K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J3X7R2D223K125AA
Related LinksCGJ4J3X7R2, CGJ4J3X7R2D223K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J3X7R2D223K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J3X7R2D223K125AA
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 2000MA SGL E T/H datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 27MHZ 16DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
CA 50 24F OFNP MPO datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
STOP PAD 2.36MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT BLACK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 200MA AXIAL datasheet.pdf