TDK Corporation CGJ5C4C0G2H101J060AA
CGJ5C4C0G2H101J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5C4C0G2H101J060AA
Brief Description
CAP CER 100PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5C4C0G2H101J060AA.pdf
Availability of CGJ5C4C0G2H101J060AA
QUANTITY
CGJ5C4C0G2H101J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5C4C0G2H101J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5C4C0G2H101J060AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5C4C0G2H101J060AA
Related LinksCGJ5C4C0G2, CGJ5C4C0G2H101J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5C4C0G2H101J060AA Details Description
Related parts for CGJ5C4C0G2H101J060AA
CONN FERRULE 2WIRE 20AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 600MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.8A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 95POS 2MM GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 19POS datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA datasheet.pdf
HU STRND 26AWG YELLOW 25K' datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf