TDK Corporation CGJ5H3X7R2D223K115AA
CGJ5H3X7R2D223K115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5H3X7R2D223K115AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5H3X7R2D223K115AA.pdf
Availability of CGJ5H3X7R2D223K115AA
QUANTITY
CGJ5H3X7R2D223K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5H3X7R2D223K115AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5H3X7R2D223K115AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5H3X7R2D223K115AA
Related LinksCGJ5H3X7R2, CGJ5H3X7R2D223K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5H3X7R2D223K115AA Details Description
Related parts for CGJ5H3X7R2D223K115AA
RELAY SSR 5A 240VAC SIP datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD 125MHZ 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO204AC datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
25' 14/3 SJ BLACK RUBBER datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf