TDK Corporation CGJ5H4C0G2H182J115AA
CGJ5H4C0G2H182J115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5H4C0G2H182J115AA
Brief Description
CAP CER 1800PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5H4C0G2H182J115AA.pdf
Availability of CGJ5H4C0G2H182J115AA
QUANTITY
CGJ5H4C0G2H182J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5H4C0G2H182J115AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5H4C0G2H182J115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5H4C0G2H182J115AA
Related LinksCGJ5H4C0G2, CGJ5H4C0G2H182J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5H4C0G2H182J115AA Details Description
Related parts for CGJ5H4C0G2H182J115AA
LED RED CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PAC-UNIV-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO215AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 143MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf