TDK Corporation CGJ5K4X7R2H223K130AA
CGJ5K4X7R2H223K130AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5K4X7R2H223K130AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5K4X7R2H223K130AA.pdf
Availability of CGJ5K4X7R2H223K130AA
QUANTITY
CGJ5K4X7R2H223K130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5K4X7R2H223K130AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5K4X7R2H223K130AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5K4X7R2H223K130AA
Related LinksCGJ5K4X7R2, CGJ5K4X7R2H223K130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5K4X7R2H223K130AA Details Description
Related parts for CGJ5K4X7R2H223K130AA
IC VOLT DETECT N-CH 21V SC-82AB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
ANT&ENCL 900MHZ 8DBI CVR MCM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf