TDK Corporation CGJ5L2X7R1E225K160AA
CGJ5L2X7R1E225K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L2X7R1E225K160AA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5L2X7R1E225K160AA.pdf
Availability of CGJ5L2X7R1E225K160AA
QUANTITY
CGJ5L2X7R1E225K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L2X7R1E225K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L2X7R1E225K160AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L2X7R1E225K160AA
Related LinksCGJ5L2X7R1, CGJ5L2X7R1E225K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L2X7R1E225K160AA Details Description
Related parts for CGJ5L2X7R1E225K160AA
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NC 16A PIN PLNGR datasheet.pdf
RES 4M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM datasheet.pdf