TDK Corporation CGJ5L4X7R2H333K160AA
CGJ5L4X7R2H333K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L4X7R2H333K160AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5L4X7R2H333K160AA.pdf
Availability of CGJ5L4X7R2H333K160AA
QUANTITY
CGJ5L4X7R2H333K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L4X7R2H333K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L4X7R2H333K160AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L4X7R2H333K160AA
Related LinksCGJ5L4X7R2, CGJ5L4X7R2H333K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L4X7R2H333K160AA Details Description
Related parts for CGJ5L4X7R2H333K160AA
CAP CER 22PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 7.5 OHM 25W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf