Bourns Inc. CHF2010CNP101RXE
CHF2010CNP101RXE picture photo
Mfg. Part Number
CHF2010CNP101RXE
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 10W 2010
Datasheet Download
CHF2010CNP101RXE.pdf
Availability of CHF2010CNP101RXE
QUANTITY
CHF2010CNP101RXE Order Process
Ship out your order
Specifications of CHF2010CNP101RXE
Internal Part NumberEIS-CHF2010CNP101RXE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCHF - RF Power
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
FeaturesRF, High Frequency
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.209" L x 0.106" W (5.30mm x 2.70mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHF2010CNP101RXE
Related LinksCHF2010C, CHF2010CNP101RXE Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CHF2010CNP101RXE Details Description
Related parts for CHF2010CNP101RXE
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC TXRX CAN SGL WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
2.00MM UNSHROUDED HDR datasheet.pdf