3M CHG-1006-001010-KEP
CHG-1006-001010-KEP picture photo
Mfg. Part Number
CHG-1006-001010-KEP
Brief Description
CONN RECEPT IDC 6POS 24-22 AWG
Datasheet Download
CHG-1006-001010-KEP.pdf
Availability of CHG-1006-001010-KEP
QUANTITY
CHG-1006-001010-KEP Order Process
Ship out your order
Specifications of CHG-1006-001010-KEP
Internal Part NumberEIS-CHG-1006-001010-KEP
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge22-24 AWG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHG-1006-001010-KEP
Related LinksCHG-1006-, CHG-1006-001010-KEP Datasheet, 3M Distributor
CHG-1006-001010-KEP Details Description
Related parts for CHG-1006-001010-KEP
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 0905 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 250MW 2DFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.110" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf