Luminus Devices Inc. CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Datasheet Download
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3000 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test119 lm/W
Current - Max1.44A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-14-35-80, CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CABLE ASSY UMCC PLUG-PLUG I .1M datasheet.pdf
HM2DK3567RLF MPAC DISCR KEY RCPT datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
C/A,2F,62.5/125,LCDUP,2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 294MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf