Luminus Devices Inc. CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package180
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-18
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3250 lm (Typ)
Current - Test1.1A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test84 lm/W
Current - Max2.4A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
Related LinksCHM-18-27-95, CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-18-27-95-36-AA00-F2-2
IC OPAMP GP 90MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
REPLACE 3 STEP CASSETTES WHITE datasheet.pdf
CONN FIBER PLUG DUPLX 1000UM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR VND5E025AK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
RES 390K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
PT-IQ-2X2-48DC-UT datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 25 V datasheet.pdf