Luminus Devices Inc. CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test4995 lm (Typ)
Current - Test1.1A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test130 lm/W
Current - Max2.4A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
Related LinksCHM-18-40-80, CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-18-40-80-36-AA00-F2-3
MODULE PIP .55-1.8V 6A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CPM WHEEL 12X2X5" 9A MED datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 50MA 18 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf