Luminus Devices Inc. CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8725 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test130 lm/W
Current - Max3.84A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-22-50-70, CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLK datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.43"L X 2.28"W datasheet.pdf
DSUB 5W5 F SOD G50 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 600V 20A PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf