Murata Electronics North America GRM42-6X7R104J050AD
GRM42-6X7R104J050AD picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6X7R104J050AD
Datasheet Download
GRM42-6X7R104J050AD.pdf
Availability of GRM42-6X7R104J050AD
QUANTITY
GRM42-6X7R104J050AD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6X7R104J050AD
Internal Part NumberEIS-GRM42-6X7R104J050AD
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6X7R104J050AD today.
SeriesGRM42-6X7R1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6X7R104J050AD
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6X7, GRM42-6X7R104J050AD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6X7R104J050AD Details Description
Related parts for GRM42-6X7R104J050AD
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
IC RS-232 DRIVER/REC 20-SSOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM5115DC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323 datasheet.pdf