Luminus Devices Inc. CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
Datasheet Download
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5.pdf
Availability of CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
QUANTITY
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8725 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test130 lm/W
Current - Max3.84A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
Related LinksCHM-22-50-70, CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5 Details Description
Related parts for CHM-22-50-70-36-AC00-F2-5
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM datasheet.pdf
IC SINK DRIVER 8BIT LATCH 20SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER TRIMMED TO-100-10 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH PEG 30AU datasheet.pdf
ANT YAGI ALUM 11DBI 15"RG8X NFEM datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC P600 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf