Luminus Devices Inc. CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Datasheet Download
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8150 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-22-65-80, CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 350V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CMC RCPT 32CKT L BLUE MAT SEAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 50ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S CRS datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
10UF 400V 10X20 datasheet.pdf