Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED471H-F
MCM01-001ED471H-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED471H-F
Brief Description
CAP MICA 470PF 3% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED471H-F.pdf
Availability of MCM01-001ED471H-F
QUANTITY
MCM01-001ED471H-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED471H-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED471H-F
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±3%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED471H-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED471H-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED471H-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED471H-F
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 160MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 2POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN JACK MOD TWIN ROW 1/4" PNL datasheet.pdf
TOOL DIE AMPOWER 400MCM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf