Luminus Devices Inc. CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test520 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-30-90-, CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-30-90-18-AA00-F2-2
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 18.8A 5 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf