Luminus Devices Inc. CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test485 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-30-95-, CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-30-95-18-AA00-F2-2
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 2-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 4.42K OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 142 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf