Luminus Devices Inc. CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test485 lm (Typ)
Current - Test640mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test84 lm/W
Current - Max1.28A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-30-95, CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-30-95-9-AA00-F2-3
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.2A 330 MOHM datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 30POS datasheet.pdf
INC,5-24VDC,OPEN,ABZ PHASE datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 120"" datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.25% 3/4W 2512 datasheet.pdf