Luminus Devices Inc. CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test635 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-35-80-, CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-35-80-18-AA00-F2-2
CONN HEADER VERT .100 6POS 15AU datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 14 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 10W H-32259-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf