Luminus Devices Inc. CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test635 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
Current - Max320mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-35-80-, CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 25VDC 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 2012 datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST/CMOS 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf