Luminus Devices Inc. CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test550 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-35-90-, CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-35-90-18-AA00-F2-3
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC ECONOSILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 100mA Backlight 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf