Luminus Devices Inc. CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
Brief Description
LED ARRAY COB WHITE
Datasheet Download
CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3.pdf
Availability of CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
QUANTITY
CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2050 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
Current - Max1.05A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height2.24mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
Related LinksCHM-9-30-90-, CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-9-30-90-36-XH00-F2-3
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 16MSOP datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 70A 170VDC VRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 9.11A 8 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC datasheet.pdf