Luminus Devices Inc. CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
Datasheet Download
CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-9
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1220 lm (Typ)
Current - Test360mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test97 lm/W
Current - Max720mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.50mm L x 13.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-9-35-90-, CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-9-35-90-36-AC00-F2-3
DIODE SCHOTTKY 200MW 70V SOT23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIFFUSE DOME 9 OD DUAL CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS .635MM T/H datasheet.pdf
RES 931 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 20V -5V 2W datasheet.pdf