Luminus Devices Inc. CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
Brief Description
LED COB 4000K 90CRI 36V SMD
Datasheet Download
CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2.pdf
Availability of CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
QUANTITY
CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2085 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test80 lm/W
Current - Max1.05A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
Related LinksCHM-9-40-90-, CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-9-40-90-36-XH00-F2-2
IC SWITCH DUAL SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GPS RF FRONT-END 32-TQFP datasheet.pdf
KIT DEV 56800/E DSP STD EDITION datasheet.pdf
11P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
820UF 200V 30X30MM 105C 2000H datasheet.pdf