Crystek Corporation CHPFL-0300
CHPFL-0300 picture photo
Mfg. Part Number
CHPFL-0300
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
HIGH PASS FILT 300 MHZ - 3.0 GHZ
Datasheet Download
CHPFL-0300.pdf
Availability of CHPFL-0300
QUANTITY
CHPFL-0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHPFL-0300
Internal Part NumberEIS-CHPFL-0300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingBulk
Frequency1.65GHz Center
Bandwidth2.7GHz
Filter TypeHigh Pass
Ripple-
Insertion Loss-
Package / CaseInline, SMA Connection, F and M
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Height (Max)-
Size / Dimension0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHPFL-0300
Related LinksCHPFL, CHPFL-0300 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CHPFL-0300 Details Description
Related parts for CHPFL-0300
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.5A TSMT5 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 12V datasheet.pdf