Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIC10P121NC
CIC10P121NC picture photo
Mfg. Part Number
CIC10P121NC
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 2000MA 0603
Datasheet Download
CIC10P121NC.pdf
Availability of CIC10P121NC
QUANTITY
CIC10P121NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIC10P121NC
Internal Part NumberEIS-CIC10P121NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Beads
Featured ProductCIB and CIM Series Chip Beads
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIC10
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIC10P121NC
Related LinksCIC10, CIC10P121NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIC10P121NC Details Description
Related parts for CIC10P121NC
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 100V 139A SP6-P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf