Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIC41P800NE
CIC41P800NE picture photo
Mfg. Part Number
CIC41P800NE
Brief Description
FERRITE CHIP 80 OHM 6000MA 1806
Datasheet Download
CIC41P800NE.pdf
Availability of CIC41P800NE
QUANTITY
CIC41P800NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIC41P800NE
Internal Part NumberEIS-CIC41P800NE
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIC41
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency80 Ohm @ 100MHz
Current Rating6A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1806 (4516 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIC41P800NE
Related LinksCIC41, CIC41P800NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIC41P800NE Details Description
Related parts for CIC41P800NE
DIP CABLE - CDP14G/AE14M/X datasheet.pdf
IC SUPPLY VOLT MONITOR 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf