Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T2N4CNC
CIH03T2N4CNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T2N4CNC
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 200MA 250 MOHM
Datasheet Download
CIH03T2N4CNC.pdf
Availability of CIH03T2N4CNC
QUANTITY
CIH03T2N4CNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T2N4CNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T2N4CNC
Material - Core-
Inductance2.4nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T2N4CNC
Related LinksCIH03T, CIH03T2N4CNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T2N4CNC Details Description
Related parts for CIH03T2N4CNC
ADAPTER TEST CONN 16AWG PIN BLK datasheet.pdf
BASE RACEWAY PWR SML OWH8' datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 309K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB CP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 25W datasheet.pdf