Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T3N3SNC
CIH03T3N3SNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T3N3SNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 200MA 300 MOHM
Datasheet Download
CIH03T3N3SNC.pdf
Availability of CIH03T3N3SNC
QUANTITY
CIH03T3N3SNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T3N3SNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T3N3SNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH03T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T3N3SNC
Related LinksCIH03T, CIH03T3N3SNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T3N3SNC Details Description
Related parts for CIH03T3N3SNC
HEX NUT 0.184" STEEL 4-40 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 19.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VEHLMNT MMG 3/4" 58A MUHF datasheet.pdf
RES 328K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf