Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T3N6CNC
CIH03T3N6CNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T3N6CNC
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 200MA 300 MOHM
Datasheet Download
CIH03T3N6CNC.pdf
Availability of CIH03T3N6CNC
QUANTITY
CIH03T3N6CNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T3N6CNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T3N6CNC
Material - Core-
Inductance3.6nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T3N6CNC
Related LinksCIH03T, CIH03T3N6CNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T3N6CNC Details Description
Related parts for CIH03T3N6CNC
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CABLE 4COND 6AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf
IC REG BCK ISO ADJ 0.1A DL 8WSON datasheet.pdf
UM1254 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TRANS NPN 465V 1.5A TO92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf