Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH05T3N6CNC
CIH05T3N6CNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH05T3N6CNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 300MA 190 MOHM
Datasheet Download
CIH05T3N6CNC.pdf
Availability of CIH05T3N6CNC
QUANTITY
CIH05T3N6CNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH05T3N6CNC
Internal Part NumberEIS-CIH05T3N6CNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH05T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance3.6nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH05T3N6CNC
Related LinksCIH05T, CIH05T3N6CNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH05T3N6CNC Details Description
Related parts for CIH05T3N6CNC
CAP FILM 0.62UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.03A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 965MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
NBC- 10 0-94B/FR SCO US datasheet.pdf
SCREW PLUG datasheet.pdf
1000UF 100V 30X30MM 105C 10000H datasheet.pdf