Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM10U221NC
CIM10U221NC picture photo
Mfg. Part Number
CIM10U221NC
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 400MA 0603
Datasheet Download
CIM10U221NC.pdf
Availability of CIM10U221NC
QUANTITY
CIM10U221NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM10U221NC
Internal Part NumberEIS-CIM10U221NC
Standard Package4,000
SeriesCIM10
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM10U221NC
Related LinksCIM10, CIM10U221NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM10U221NC Details Description
Related parts for CIM10U221NC
CONV DC/DC 2W 24VIN 5VOUT SIP DL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
PLUGINLOW TEMP VERS TOP PLUNGER datasheet.pdf
TERMINATION BLADE datasheet.pdf
RES 190 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
72 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
VARISTOR 5MM PHEN 400A 61.2V datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOT23 datasheet.pdf