Susumu PRG3216P-2742-D-T5
PRG3216P-2742-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2742-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2742-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2742-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2742-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2742-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2742-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2742-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2742-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2742-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2742-D-T5
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 90NS 24SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD6642 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 50MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf