Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM21J102NE
CIM21J102NE picture photo
Mfg. Part Number
CIM21J102NE
Brief Description
FERRITE CHIP 1000 OHM 500MA 0805
Datasheet Download
CIM21J102NE.pdf
Availability of CIM21J102NE
QUANTITY
CIM21J102NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM21J102NE
Internal Part NumberEIS-CIM21J102NE
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIM21
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM21J102NE
Related LinksCIM21, CIM21J102NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM21J102NE Details Description
Related parts for CIM21J102NE
SENSOR PRES 2PSID 0-100MV 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 SMAM datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf