Omron Automation & Safety CIMR-J7AZ40P70
CIMR-J7AZ40P70 picture photo
Mfg. Part Number
CIMR-J7AZ40P70
Manufacturer
Product Category
Motor Driver Boards, Modules
Brief Description
AC DRIVE,460VAC 3PH 1.1KW 3.4A
Datasheet Download
CIMR-J7AZ40P70.pdf
Availability of CIMR-J7AZ40P70
QUANTITY
CIMR-J7AZ40P70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIMR-J7AZ40P70
Internal Part NumberEIS-CIMR-J7AZ40P70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotor Driver Boards, Modules
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIMR-J7AZ40P70
Related LinksCIMR-J7, CIMR-J7AZ40P70 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
CIMR-J7AZ40P70 Details Description
Related parts for CIMR-J7AZ40P70
RES 12K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DSUB 15POS SKT CRIMP FLOAT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.25K OHM 5% 20W datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT FLOAT datasheet.pdf